Organizator:

Mobilny terminal płatniczy dla leśniczego - do przetestowania na targach

Podziel się

Temperatura pracy urządzenia, gabaryty, waga, ergonomiczność, skuteczność połączeń z innymi urządzeniami bez korzystania z kabli, łączność telekomunikacyjna – to wszystko zaczyna mieć wielkie znaczenie gdy użytkownik musi korzystać z terminala i drukarki fiskalnej w terenie. Ale i takie cechy jak odporność na wilgoć, zapylenie, wstrząsy, upadki – bez tych cech dostosowanych do pracy w terenie, realizacja wielu czynności jakie zobowiązany jest wykonać – w tym przypadku leśnik – byłaby znacznie utrudniona lub wręcz niemożliwa.

Przedstawiamy zatem Państwu do oceny produkt o walorach wyjątkowych, o walorach w sposób niemal precyzyjnie przystosowanych do pracy leśniczego w terenie -  MOBILNY  TERMINAL PŁATNICZY POSPAY - produkcji polskiej. Producentem jest bowiem znana nie tylko w naszym kraju, firma wyłącznie z polskim kapitałem – POSNET POLSKA SA z Warszawy.

Program POLSKA BEZGOTÓWKOWA – to projekt realizowany przy udziale i współpracy: Związku Banków Polskich, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, agentów rozliczeniowych oraz organizacji płatniczych Visa i Mastercard.

Aby podkreślić wartość i przydatność tego urządzenia w tym projekcie, przyjrzyjmy się pracy leśniczego w terenie. Są bowiem takie jednostki (leśnictwa, nadleśnictwa) gdzie oferowane są różne asortymenty drewna w ramach sprzedaży detalicznej. Leśniczy dokonuje tych transakcji w miejscu ich pozyskania czyli w lesie a bywa, że w kilku różnych miejscach w ciągu jednego dnia. Do dziś warunkiem (nie bezwzględnym) dokonania transakcji jest posiadanie gotówki przez kupującego. Bywa, że w znacznej kwocie. Tak więc leśniczy po dniu sprzedaży posiada znaczną część gotówki, której musi zapewnić bezpieczne przechowania i jak najszybsze dostarczenie do nadleśnictwa celem wpłacenia do kasy. To niebezpieczne i stresujące zwłaszcza gdy trzeba przemieszczać się na dużych odległościach z dala od aglomeracji, od większych skupisk ludzkich. A w sytuacji gdy kupujący posiada kartę płatniczą i chce dokonać zapłaty, musi udać się z leśniczym do leśniczówki bywa, że oddalonej kilkanaście kilometrów od miejsca transakcji.

I tu na pomoc przychodzi Mobilny Terminal Płatniczy POSPAY. Takie urządzenie w ręku leśniczego to możliwość dokonania natychmiastowej zapłaty przy użyciu karty płatniczej poprzez czytnik ale nie tylko, także zbliżeniowo.

Na takie urządzenie leśnicy czekają od dawna bowiem konieczność przemieszczania się z dużą ilością gotówki to nie tylko kwestia bezpieczeństwa ale czas – bywa, że leśnictwa oddalone są od nadleśnictwa (gdzie jest kasa) kilkadziesiąt kilometrów.

Jako wieloletni dostawca mobilnych urządzeń dla leśników postanowiliśmy zainteresować służby informatyczne Lasów Państwowych terminalem Pospay. Wszędzie tam gdzie jednostka dokonuje sprzedaży bezpośrednio w terenie, oceniano urządzenie z zachwytem jako rozwiązanie wielu wyżej przedstawionych problemów. Aby jeszcze bardziej podkreślić przydatność terminala do pracy w lesie, przedstawiamy jego parametry techniczne i walory użytkowe.

Cechy, które opiszemy poniżej nie muszą mieć znaczenia w gabinetach lekarskich, fryzjerskich, kancelariach adwokackich, kwiaciarniach. Urządzenie postawione na stole, biurku nie musi cechować ani niewielka waga ani małe gabaryty. Jeśli jednak takie urządzenie trzeba mieć przy sobie podczas kilkugodzinnej pracy w terenie to cechy takie jak waga, wymiary, szybkość druku, transmisja danych - nabierają szczególnego znaczenia.

Terminal POPSPAY waży zaledwie nieco powyżej 0,5 kg wraz z rolką papieru. Jego wymiary są imponująco małe jak na urządzenie wyposażone w drukarkę i  terminal płatniczy oraz dwa akumulatory – 81 mm szerokość, 39,6 mm wysokość i 152 mm długość. Swobodnie mieści się w dłoni albo w torbie obok rejestratora i większej drukarki 4 calowej. Nie mniej ważną cechą jest źródło zasilania – urządzenie podsiada dwa wbudowane akumulatory – jeden w drukarce a drugi w terminalu, które wzajemnie się uzupełniają. Gdy jeden z nich  się wyczerpie, wówczas drugi przejmuje funkcje zasilania dla całego zestawu co znacznie wydłuża pracę terminala bez koniczności ładowania.

Inne ważne i ogromnie przydatne cechy urządzenia:

 • pierwsze na polskim rynku połączenie kasy i drukarki fiskalnej oraz terminala płatniczego w jednym urządzeniu.
 • zachowuje elektroniczną kopię paragonu bez konieczności drukowania tej kopii – duża oszczędność papieru
 • możliwość wyposażenia w dodatkowe karty pamięci micro SD
 • bezpieczne i doskonałe do pracy w terenie połączenie z rejestratorem poprzez moduł bluetooth lub WiFi
 • urządzenie może pracować w dwóch trybach – kasowym jako samodzielne urządzenie i drukarkowym współpracując z dowolnym systemem sprzedaży
 • Pospay akceptuje płatności kartami magnetycznymi, chipowymi, zbliżeniowymi a także płatności za pomocą telefonu (BLIK, Android Pay, Samsung Pay, Apple Pay)
 • użytkownik nie musi teraz kupować oddzielnie urządzenia fiskalnego a następnie podpisywać umowy z operatorem płatności bezgotówkowych i zapewnić sobie dostęp do internetu - Pospay zapewnia transmisje danych poprzez sieć GSM dzięki temu urządzenie może być wykorzystywane w dowolnym miejscu - także w lesie z dala od siedziby kancelarii leśniczego
 • komunikacja odbywać się może poprzez sieć WiFi, Bluetooth, 3G
 • płatności obsługuje Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych - eServis, lider na rynku kart płatniczych oraz rozliczania transakcji elektronicznych w Polsce
 • użytkownik kupuje tylko drukarkę natomiast terminal płatniczy wynajmuje dzięki czemu nie tylko mniej zapłaci za system ale przede wszystkim nie martwi się aktualizacjami systemu czy naprawami terminala
 • nowoczesność zastosowanych rozwiązań w odniesieniu do rozwiązań światowych – terminal Pospay zgłoszony do konkursu jest doskonałym towarem handlowym firmy Posnet co świadczy o tym, iż nie wiele jest podobnych urządzeń na rynku.
 • stopień wykorzystania rozwiązań innowacyjnych – w tym urządzeniu niemal wszystkie rozwiązania są innowacyjne – nie ma mniejszego i lżejszego mobilnego terminala połączonego z drukarką na rynku. W tej grupie produktów trudno znaleźć tak wydajne i jednocześnie bezpieczne dla środowiska akumulatory, których technologia wykonania (małe gabaryty i duża wydajność) to cechy innowacyjne.
 • ekonomiczność produktu i jego eksploatacja - cena, koszty eksploatacji i serwisu, koszty utylizacji, praca przez cały dzień na akumulatorze bez konieczności doładowywania a gdyby taka potrzeba zaszła – dołączono ładowarkę samochodową, cena w granicach 1700 zł netto to jak na europejskie standardy niski koszt zakupu głównie z powodu innych dużych kosztów jakie muszą ponosić przedsiębiorcy. Zastosowanie papieru termoczułego w drukarce terminala czyli brak tonerów, tuszy sprowadza koszt wydruku do najniższych z możliwych. Jedyny koszt serwisu fiskalnego wynika z przepisów prawa w tym zakresie – jest to 100 zł raz na rok za tzw. „fiskalizację” modułu fiskalnego. Jak wyżej zapisano – użytkownik kupuje jedynie drukarkę a terminal wynajmuje za ok 35 zł miesięcznie.
 • oddziaływanie produktu na środowisko, w tym metody regeneracji, recyclingu, biodegradowalności – terminal wykonany jest z elementów spełniających dyrektywy RoHS zatem zawiera minimalne ilości substancji niebezpiecznych dla środowiska. Moduł bluetooth zastosowany w drukarce spełnia normy określone przez Instytut Łączności w zakresie bezpieczeństwa użytkowania, kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) oraz efektywnego wykorzystania zasobów częstotliwości. Oszczędność zużycia materiałów i energii – terminal waży zaledwie 0,5 kg i mieści się w dłoni – to jest najlepszym dowodem na oszczędność materiałów jakich użyto do jego produkcji.
 • Funkcjonalność produktu (rozumiana jako połączenie kryteriów użyteczności i praktyczności) – podstawową cechą doskonałej funkcjonalności jest fakt, o którym wyżej czyli – kasa i drukarka fiskalna oraz terminal płatniczy jako jedno urządzenie. Leśnik nie musi dwukrotnie wprowadzać tych samych danych do dwóch różnych urządzeń narażając się na ewentualne pomyłki. Nie bez znaczenia są dwie podstawowe cechy w zakresie parametrów technicznych – waga i wymiary. Praca w lesie gdzie istnieje konieczność zarejestrowania danej transakcji jako fiskalna i dokonania płatność, czasami w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, będzie zdecydowanie bardziej komfortowa jeśli do dyspozycji mamy urządzenie o niskiej wadze, niewielkich wymiarach, szybko drukujące, bez połączeń kablowych z dobrym źródłem zasilania.
 • Estetyka produktu – tę cechę przedstawionego do konkursu urządzenia najlepiej oddają dołączone zdjęcia. Użytkownicy niejednokrotnie używali określeń bardziej przypisanych do istot żywych – ładna o subtelnych kształtach, delikatna a jednocześnie wytrzymała, estetycznie wykonana. Design produktu to dla producenta ważna cecha, która ma duże znaczenie także dla użytkownika – dzisiaj produkowane urządzenia elektroniczne muszą charakteryzować się takimi cechami wizualnymi, które zachęcają jego posiadacza do korzystania z niego także z powodu odczuć estetycznych.
 • na moduł płatniczy użytkownik otrzymuje dożywotnią gwarancję i kompleksowy serwis a na moduł fiskalny w drukarce 5 letnią gwarancję
  • posiada wyświetlacz LCD pozwalający na dokonywanie ustawień w terenie
  • wyposażony w futerał, ładowarkę samochodową

   

  Każde urządzenie posiadające moduł fiskalny musi obligatoryjnie zostać poddane przeglądowi fiskalnemu raz na rok – wynika to z ustawy – w przypadku tego urządzenia nie ma możliwości aby użytkownik o tym zapomniał (za pominięcie tej koniecznej czynności grożą kary finansowe). Terminal sam o tym przypomina. To ważna cecha dająca bezpieczeństwo użytkownikowi.

  Informacje o producencie (w tym zakres produkcji, tradycje, doświadczenie, potwierdzone systemy jakościowe, np. norma ISO lub inne)

  Misją firmy Posnet jest wspieranie branży handlowo-usługowej poprzez dostarczanie wysokiej jakości urządzeń rejestrujących sprzedaż, a także innych rozwiązań, stosowanych na stoiskach kasjerskich, gwarantujących zgodność technologii z wymogami formalnoprawnymi, automatyzację sprzedaży i komfort prowadzenia biznesu.

  Największe wartości firmy:

  Jakość przede wszystkim – firma dokłada wszelkich starań aby ich urządzenia odznaczały się jak najwyższą jakością, a co za tym idzie bezawaryjnością. Jest to najważniejsze na wszystkich etapach tworzenia urządzeń tj. podczas ich projektowania, produkcji, testowania i dystrybucji. Testy terminala Pospay przeznaczonego dla leśniczego były pod szczególną kontrolą służb technicznych Posnet.

  Innowacje kluczem do sukcesu – firma nieustannie pracuje nad coraz to nowszymi rozwiązaniami technologicznymi, które zaspokoją nawet najbardziej wygórowane potrzebyKlientów, czego dowodem jest  m.in. zgłoszony do konkursu najmniejszy na naszym rynku terminal płatniczy łączący trzy urządzenia – kasa, drukarka, terminal płatniczy.

  Najważniejsi są ludzie - sukcesy firmy Posnet to sukces zespołowy. To ludzie stanowią o wartości firmy i dlatego tak ważne są pozytywne relacje i przyjazna atmosfera wewnątrz organizacji, a także zapewnianie stałego rozwoju pracownikom.

  Poszanowanie prawa – urządzenia, które dostarcza firma Posnet swoim Klientom zawsze są zgodne z aktualnymi wymogami formalnoprawnymi. Poszanowanie prawa to wartość, która przyświeca wszystkim działaniom prowadzonym przez firmę.

   

  Posnet Polska SA posiada certyfikaty ISO 9001:2009 z roku 2009, 2010 i 2014. Inne nagrody i wyróżnienia:

  1. sześciokrotnie wyróżniona tytułem Solidna Firma – w latach 2004, 2005, 2007, 2008, 2009, 2010
  2. w 2009 roku wyróżniona jak Associate Partner firmy Zebra – czyli czołowego dostawcy rejestratorów i drukarek do rejestratorów dla leśnictwa
  3. firma posiada także status certyfikowanego partnera i autoryzacje serwisową innego producenta rejestratorów dla leśnictwa – firmy Honeywell.
  4. Wyróżnienie Gala Biznesu 2006
  5. Wyróżnienie Przebój Targów FMCG w roku 20011 dla przenośnej kasy fiskalnej
  6. Wyróżnienie Złoty Laur Klienta w latach 2006, 2007, 2010, 2012, 2013
  7. Wyróżnienie Dynamiczna Firma za rok 2012 i 2013
  8. Wyróżnienie Gepard Biznesu za rok 2013
  9. Wyróżnienie Złoty Paragon za rok 2013

  Przedstawiona wyżej lista wielu wyróżnień i nagród jest dowodem permanentnego utrzymywania wysokiej jakości tak w produkcji, dystrybucji jak w innych obszarach działania firmy odnoszących się głównie do zadowolenia klienta.

  Na tej liście jest także wyróżnienie od Leśników Polskich, grupy zawodowej, która także wysoko ocenia produkty Posnet – to Złoty Medal Targów Poznańskich za drukarkę fiskalną dla leśniczego Posnet Temo HS EJ.

  Stąd w porozumieniu z producentem i po sygnałach od samych użytkowników, leśniczych i działów IT Nadleśnictw, uznaliśmy, że jako przedstawiciel producenta w obszarze PGL LP powinniśmy zaprezentować ten produkt na Targach EKO-LAS 2020.

  Charakterystyka produktu w zakresie innowacyjności, ekonomiczności, funkcjonalności, estetyki i oddziaływania na środowisko

 • nowoczesność zastosowanych rozwiązań w odniesieniu do rozwiązań światowych – terminal Pospay zgłoszony do konkursu jest doskonałym towarem handlowym firmy Posnet co świadczy o tym, iż nie wiele jest podobnych urządzeń na rynku.
 • stopień wykorzystania rozwiązań innowacyjnych – w tym urządzeniu niemal wszystkie rozwiązania są innowacyjne – nie ma mniejszego i lżejszego mobilnego terminala połączonego z drukarką na rynku. W tej grupie produktów trudno znaleźć tak wydajne i jednocześnie bezpieczne dla środowiska akumulatory, których technologia wykonania (małe gabaryty i duża wydajność) to cechy innowacyjne.
 • ekonomiczność produktu i jego eksploatacja - cena, koszty eksploatacji i serwisu, koszty utylizacji, praca przez cały dzień na akumulatorze bez konieczności doładowywania a gdyby taka potrzeba zaszła – dołączono ładowarkę samochodową, cena w granicach 1700 zł netto to jak na europejskie standardy niski koszt zakupu głównie z powodu innych dużych kosztów jakie muszą ponosić przedsiębiorcy. Zastosowanie papieru termoczułego w drukarce terminala czyli brak tonerów, tuszy sprowadza koszt wydruku do najniższych z możliwych. Jedyny koszt serwisu fiskalnego wynika z przepisów prawa w tym zakresie – jest to 100 zł raz na rok za tzw. „fiskalizację” modułu fiskalnego. Jak wyżej zapisano – użytkownik kupuje jedynie drukarkę a terminal wynajmuje za ok 35 zł miesięcznie.
 • oddziaływanie produktu na środowisko, w tym metody regeneracji, recyclingu, biodegradowalności – terminal wykonany jest z elementów spełniających dyrektywy RoHS zatem zawiera minimalne ilości substancji niebezpiecznych dla środowiska. Moduł bluetooth zastosowany w drukarce spełnia normy określone przez Instytut Łączności w zakresie bezpieczeństwa użytkowania, kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) oraz efektywnego wykorzystania zasobów częstotliwości. Oszczędność zużycia materiałów i energii – terminal waży zaledwie 0,5 kg i mieści się w dłoni – to jest najlepszym dowodem na oszczędność materiałów jakich użyto do jego produkcji.
 • Funkcjonalność produktu (rozumiana jako połączenie kryteriów użyteczności i praktyczności) – podstawową cechą doskonałej funkcjonalności jest fakt, o którym wyżej czyli – kasa i drukarka fiskalna oraz terminal płatniczy jako jedno urządzenie. Leśnik nie musi dwukrotnie wprowadzać tych samych danych do dwóch różnych urządzeń narażając się na ewentualne pomyłki. Nie bez znaczenia są dwie podstawowe cechy w zakresie parametrów technicznych – waga i wymiary. Praca w lesie gdzie istnieje konieczność zarejestrowania danej transakcji jako fiskalna i dokonania płatność, czasami w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, będzie zdecydowanie bardziej komfortowa jeśli do dyspozycji mamy urządzenie o niskiej wadze, niewielkich wymiarach, szybko drukujące, bez połączeń kablowych z dobrym źródłem zasilania.
 • Estetyka produktu – tę cechę przedstawionego do konkursu urządzenia najlepiej oddają dołączone zdjęcia. Użytkownicy niejednokrotnie używali określeń bardziej przypisanych do istot żywych – ładna o subtelnych kształtach, delikatna a jednocześnie wytrzymała, estetycznie wykonana. Design produktu to dla producenta ważna cecha, która ma duże znaczenie także dla użytkownika – dzisiaj produkowane urządzenia elektroniczne muszą charakteryzować się takimi cechami wizualnymi, które zachęcają jego posiadacza do korzystania z niego także z powodu odczuć estetycznych.